Registrácia do katalógov

Be smarted!

Registrácia do katalógov

24. októbra 2012 Internet a internetový marketing 0

Katalógy stránok sú typmi vyhľadávacích nástrojov, v ktorom sú adresy stránok usporiadané do kategórií s hierarchickou štruktúrou. Registrácia v katalógoch spolu s výmenou spätných odkazov patria medzi najstaršie formy linkbuildingu. V dnešnej dobe ju však množstvo odborníkov na SEO označuje za málo efektívnu, pretože kvalitných, ručne triedených katalógov je relatívne málo. Aj napriek tomu je vhodné stránky registrovať do katalógov (buď všeobecných alebo tematických). A to hlavne z dôvodov zlepšenie polohy stránky vo výsledkoch vyhľadávania vďaka kľúčovým slovám, a prísun nových návštevníkov na stránku z katalógov.
Zápis do platených katalógov, alebo do katalógov pri ktorom sa požaduje umiestnenie spätného odkazu z registrovanej stránky na katalóg sa oplatí len v prípade ak má daný katalóg dobrý rank (rank – hodnotenie dôležitosti stránky vyhľadávačom) a vysokú návštevnosť.
Pri registrácií stránok do katalógu sa uvádzajú údaje ako: webová stránka, stručný popis, kľúčové slová, kontaktné údaje (na firmu alebo na osobu), kategórie, do ktorých ma byť stránka zaradená,prípadne ďalšie doplňujúce údaje.

Medzi najznámejšie slovenské katalógy asi patria:

  • zoznam.sk – pri firemných (komerčných) stránkach, možnosť bezplatnej registrácie len jednej stránky na jedno IČO. Viac komerčných stránok pod jedným IČO-m je možné len pri platených profiloch. Pri registrácií našich stránok som nedostal žiadny potvrdzujúci email, a na emailovú otázku som nedostal odpoveď, takže nejasnosti som musel komunikovať telefonicky s operátorom.
  • centrum.sk, atlas.sk – pri registrácií stránky na jednom portály, automaticky budete mať vytvorený profil aj na druhom. Možnosť zaregistrovania viacerých stránok na jedno IČO. Pri registrácií stránky som nedostal žiaden potvrdzujúci email o zaradení stránky do katalógu a stránka sa zobrazila v katalógu za cca 1 – 2 týždne od zaregistrovania.
  • azet.sk – je možné zaregistrovať viac komerčných stránok pod jednym IČO-m. Pomerne rýchlo boli naše stránky zaradené do katalógu a dostali sme potvrdzujúci email o zaregistrovaní stránky.

Slušný prehľad slovenských ale aj iných katalógov je uvedený napríklad na nasledujúcej stránke:
zoznam slovenských katalógov

Ani tento zoznam nemusí pokrývať kompletný prehľad a nezahŕňa prevažne rôzne regionálne s tematické katalógy a zoznamy stránok.

Pridaj komentár