Výroba magnetiek – skoro ako blesk z jasného neba

Be smarted!

Výroba magnetiek – skoro ako blesk z jasného neba

12. septembra 2012 magnetka.sk 0

Magnetky a odznaky prišli do našej ponuky trochu nezvyčajne. Radi by sme Vám priblížili, ako vlastne stránka na výrobu magnetiek vznikla a čo jej predchádzalo.
Ako väčšina malých a nových firiem a jej zakladateľov, tak aj my máme svoje plány a idei. Plány a projekty na skvelé aplikácie, veľké veci a posolstvá. Už na strednej škole nám učiteľ vravel, že na dosiahnutie svojich cieľov potrebujeme tri veci: nápad, čas a peniaze. Ak máme aspoň dve z týchto veci, tretiu vieme nimi kompenzovať. Každý z týchto zdrojov sme mali v obmedzenom množstve. Isť hneď do veľkých projektov by bolo od nás asi príliš trúfalé, a možno aj nezodpovedné. Predsa len, začínali sme dvaja a riešiť niečo veľké je beh na dlhé trate. Aj keď sme mali isté skúsenosti a dávku odvahy, nemali sme dostatok zdrojov a sprevádzala nás aj štipka neistoty, ktorá s novými výzvami prichádza. Práve preto sme sa rozhodli začať s „niečim menším“. Niečim, kde by sme vedeli využiť svoje skúsenosti a schopnosti, niečo, čoho realizovanie netrvá večnosť , čo dokážeme zabezpečiť z dostupných zdrojov ale hlavne, kde sa niečo naučíme a čo rozšíri naše poznatky a vedomosti, ktoré budeme vedieť ďalej využiť.
Uvažovali sme do čoho sa pustiť. Niečo, čo nás obohatí a zároveň čo bude prínosom aj pre spoločnosť. Chceli sme niečo zmysluplné, zaujímave a tvorivé. Uvažovali sme nad rôznymi internetovými stránkami, mnohé z nich sa nám však nezdali dostatočne zaujímavé. Rôzne portáli a aplikácie, ktoré sme chceli pripraviť tak, aby boli niečim špecifické a odlišovali sa od iných by museli byť „dostatočne mohutné“ a ich príprava trvá o niečo dlhšie. Ďalšie nápady, ktoré nám behali po rozume mali iné obmedzenia, alebo by nepôsobili v oblasti, ktorej sa chceme venovať, a ktorá by nás napĺňala.

magnetka.sk

magnetka - blesk z jasného neba


A potom to prišlo. Ako blesk z jasného neba, prišiel nápad niečo vyrábať. Ponúkať produkty, ktoré vieme vytvoriť, ktoré sú dostupné pre všetkých a ktoré sú nevšedné. Začali sme sa pohrávať s touto myšlienkou a zvažovali možnosti. Došli sme k záveru, vytvárať a ponúkať magnetky a odznaky. Mali sme stroj na ich výrobu, vedel som, že ľudia v mojom okolí majú o to záujem. Tak prečo neísť do toho? Možno si poviete nič svetoborné. Ale pre nás to bol, a aj je zaujímavý a veľmi prínosný „projekt“, ktorý sme dokázali vytvoriť vlastnými silami, z dostupných zdrojov, ktorý ma aj hlbší zmysel, a ktorý nás obohacuje po mnohých stránkach a zároveň dáva aj priestor na sebarealizáciu aj iným ľuďom. A takto, takmer náhodou sme sa dostali k portálu, kde si môžete vyrobiť vlastné magnetky. Vedeli sme, že to nebude hotové za pár dní, ale netušili sme, čo to všetko obnáša a čo nás cestou postretne.