Viac ako sme si mysleli

Be smarted!

Viac ako sme si mysleli

16. septembra 2012 magnetka.sk 0

Zrodenie projektu magnetka.sk bolo trochu nečakané, neplánované a na prvý pohľad odlišné od toho čomu sa naša spoločnosť prednostne venuje. Ale od jeho začiatkov sme sa s ním stotožnili. Boli sme presvedčení, že to má zmysel, že je to skvelý nápad a že ním máme čo priniesť pre spoločnosť, ale aj sebe. A nemýlili sme sa. Nám to prinášalo skúsenosti a poznatky už od jeho zrodenia (uvidíme, či si v tom nájdu niečo aj ostatní 🙂 )
Od začiatku sme vedeli, že tam bude dosť práce, ale nebolo nám hneď jasné, že sa to bude tak rozrastať a meniť. To čo pri projektoch, na ktorých sme spolupracovali v iných spoločnostiach robili iní ľudia, teraz sme museli riešiť a postupne objavovať my. Museli sme riešiť ekonomické veci, testovania, dizajn, technológie, databázy, programovanie, fotenie, materiál, nákup a podobne. Proste aj to, čo pri iných projektoch často riešili skupiny ľudí z rôznych oddelení, alebo externé firmy. Pre nás to bola výzva a chuť po poznávaní. Áno aj o tom boli naše začiatky – o zisťovaní možností, písaní emailov, nastavovaní serverov, testovaní tlačiarní, materiálov atď. Nie raz aj medzi nami boli výmeny názorov, ustupovanie a posúvanie termínov. Úloh bolo viac ako sme na začiatku mysleli a pre dosiahnutie kvality, sme ich rozširovali.
Pre mnohých tento na prvý pohľad nudný a nezaujímavý projekt, nás od začiatku obohacoval a poskytol nám širší rozhľad v rôznych oblastiach, dokonca aj v oblastiach ktoré v iných firmách riešia skupiny ľudí. Náš prvý interný projekt bol nakoniec „vybudovanie vlastnej minifabriky na magnetky a odznaky s vlastnou podporou predaja“