Na prvý pohľad malý projekt, no veľký prínos

Be smarted!

Na prvý pohľad malý projekt, no veľký prínos

1. októbra 2012 magnetka.sk 0

Už párkrát som spomínal, že tento projekt mal pre nás veľký prínos. Nie jeden známy sa čudoval, prečo my s vysokou školou technického zamerania, s nejakými rokmi praxe a firmou venujúcou sa spracovaniu dát ideme vyrábať magnetky. My sme od začiatku vedeli, prečo do toho ideme. Tu nešlo o zarobenie miliónov z predaja magnetiek, alebo iných produktov. Nešlo o to, že máme technické vzdelanie a ideme vyrábať magnetky. Pre nás to malo oveľa hlbší význam. Chceli sme priniesť niečo nové, niečo, čo by potešilo ostatných a pomohlo aj nám.
Vďaka hodinám komunikácie medzi sebou, s dodávateľmi a predajcami potrebného materiálu rozvíjalo naše komunikačné schopností.
Aj napriek tomu, že sa veľmi dobre poznáme, výmeny názorov a hľadanie riešení nás posunulo ďalej a zistili sme čo môžeme od seba očakávať a kto, ako reaguje v rôznych situáciach.
Testovanie tlače, materiálov a aplikácie nám pomohlo ku systematickému zvyšovaniu kvality našich produktov, naučilo nás pripraviť testovacie scenáre a riešiť problémy, s ktorými sme spočiatku nepočítali.
Vývoj a spojazdnenie aplikácie, a s ňou spojené aktivity rozšírili naše technické a dizajnérske poznatky a doplnili sme naše doterajšie vedomosti. Vďaka tomu, že sme pripravovali komplexný portál, museli sme riešiť aj ekonomické záležitosti a obchodné podmienky. Keďže našim cieľom nebolo predávať produkty tretích strán, museli sme riešiť aj marketingové záležitosti, analýza konkurencie, určenie cenovej ponuky, príprava textov a pod.
Nakoniec sme si uvedomili, že v podstate sme pripravili minifabriku s predajňou a to by určite obohatilo každého, a prinieslo dosť poznatkov a skúsenosti. Práve to bol aj jeden z dôvodov, prečo portál na vlastné magnetky vznikol.